İleri Seviye Robotik Kodlama Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre
00Gün - 00Saat - 00dk. - 00sn.
İleri Seviye Robotik Kodlama Eğitimi
Eğitim Takvimi
Grup No Başlama Tarihi Ücret Sepet Ön Kayıt
5-5 10.12.2022 960 TL
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.
Eğitim İçeriği

İleri Seviye Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi

Kodlama aslında bir robotun veya bilgisayar programının okuyabileceği ve ardından çalıştırabileceği yazılı talimatlardır. Robotik, görev tamamlanana ve robotun hareketleri başlangıçta amaçlandığı gibi gerçekleştirilene kadar deneme yanılma yoluyla öğrencilerin düşüncelerini gerçek bir şekilde görmelerini sağlar

Günümüzde yaşadığımız teknolojik patlama içerisinde mühendislik uzmanlarından sonra gelen talep hızla artmaktadır. Bu ders, insanın gelecek yaşamının ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilen Bilgisayar bilimi ve Robotik gibi hızla gelişen disiplinleri öğrenmek ve daha sonra verimli bir şekilde öğretmek isteyen tüm branşlardaki öğretmenler için tasarlanmış bir robotik kodlama eğitici eğitimidir.

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi ve Küçük Mühendisler Atolyesi iş birliği ile hazırlanmış bu eğitimle ile temel elektrik bilgisinden ardunio bilgisine kadar pek çok şeyi öğreneceksiniz ve eğitim süresince ardunio ile pek çok uygulama örnekleri göreceksiniz.

Robotik Kodlama Kursuna Kimler Katılabilir?

Okul öncesi çocuklara veya ilkokul , ortaokul seviyesine eğitim vermek isteyenler Okul Öncesi Robotik Kodlama veya Robotik Kodlama Eğitimi +7 Yaş eğitimlerimizi inceleyebilirler.

Bilişim Teknolojileri , Fen Bilimleri , Teknoloji Tasarım alanlarında ortaokul ve lise öğretmenleri , alana ilgi duyan bilgi sahibi olmak isteyen kişiler ayrıca çocuklarını robotik kodlama yönünde geliştirmek isteyen veliler robotik kodlama eğitimine katılabilirler.

Eğitim Satın Alma Süreci

Eğitimi almak isteyen kursiyerlerimiz satın alma işlemini kendisi bu sayfanın üzerinde bulunan hemen al butonu ile kredi kartı , havale / EFT gibi ödeme yöntemlerini seçerek satın alabilirler veya iletişim sayfasında bulunan telefon numaralarını arayabilir , sayfanın üst kısmında bulunan ön kayıt formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın sizi arayarak bilgi vermesini isteyebilirsiniz.

Satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile sistemimize üye girişi yaparak eğitim videolarını izlemeye başlayabilirsiniz.

Sertifikasyon

Eğitim videolarınızı tamamlandıktan sonra sistemimizden online sınava katılmanız gerekmektedir. Gireceğiniz sınavdan 50 puan ve üzeri alıp başarılı olduğunuz taktirde Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı İleri Seviye Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi sertifikasına sahip olacaksınız. Sertifikanızı ister Ankara Kızılay'da bulunan ofisimizden kendiniz alabilir yada bulunduğunuz adrese kargo ile göndermemizi isteyebilirsiniz. Ayrıca aldığınız sertifika e-devlet üzerinden sorgulanabilmektedir.

Sertifika Tanıtım

Eğitim İçeriği

Lego Wedo 2.0 Başlangıç

Lego WeDo 2.0 Tanıtım

Lego WeDo 2.0 Program Yükleme

Lego WeDo 2.0 Salyangoz Robot

Lego WeDo 2.0 Yel Değirmeni

Lego WeDo 2.0 Hareketli Uydu

Lego WeDo 2.0 Casus Robot

Lego WeDo 2.0 Bilim Gezgini

Lego WeDo 2.0 Hareket Sensörü

Lego WeDo 2.0 Eğim Sensörü

Lego WeDo 2.0 Cekici Robot

Lego WeDo 2.0 Yarış Arabası

Lego WeDo 2.0 Deprem Simülatörü

Lego WeDo 2.0 Bal Toplayan Arı

Lego WeDo 2.0 Kurtarma Helikopteri-1

Lego WeDo 2.0 Kurtarma Helikopteri-2

Lego WeDo 2.0 Diğer Uygulamalar

Temel Elektronik-1

Temel Elektronik-2

Ardiunoya Giriş

Mblock Programının Kurulumu

Led Yakma

Çoklu Led Yakma

Buton ile Buzzer Kontrolü

Potansiyometre ile Led Yakma

LDR ile Işık Seviyesi Kontrolü

LDR ile Çoklu Led Kontrolü

Dokunmatik Sensör

Mesafe Sensörü ile Araç Park Sensörü Yapımı

LCD Ekran Kullanımı-1

LCD Ekran Kullanımı-2

LCD Ekran Kullanımı-3

Alev Sensörü

Su Seviyesi Kontrolü-1

Su Seviyesi Kontrolü-2

Pot Ayarlarını Yazdırma

Saksıların Nem Seviyesini Ölçme-1

Saksıların Nem Seviyesini Ölçme-2

Sıcaklık Değerinin Ölçülmesi

Verileri Seri Porta Yazdırma

Ortam nemi ve Sıcaklığını Ölçme

RGB LED

Kızılötesi Sensör ile Mesafe Ölçme

Kızılötesi Sensör ile Çoklu Led Yakma

Kızılötesi Sensör ile Çoklu Led ve RGB Yakma

Motor Kontrolü-1

Motor Kontrolü-2

Motor Kontrolü-3

Kumandalı Araba Yapımı-1

Kumandalı Araba Yapımı-2

Engelden Kaçan Robot-1

Engelden Kaçan Robot-2

Motor, Hemzemin Geçit, Step

Hemzemin Geçit, Trafik Lambası

Hemzemin Geçit, Şerit Led

Hemzemin Geçit, Kod Yazma

Hemzemin Geçit, Kod Oyun Oynayalım

Robotik kodlama öğrencilere hangi becerileri öğretiyor?

Robotik ve kodlama öğrenen çocuklar, güçlü eleştirel düşünme becerileri de dahil olmak üzere birçok beceri kazanacaklar. Problem çözmenin farklı yolları vardır ve robotik öğrenenler problem için en uygun çözümü nasıl seçeceklerini öğrenirler. Ayrıca, uygulamalı öğrenme etkinlikleri öğrencilerin konsantrasyon ve dikkat düzeylerini artırır. Diğer beceriler şunları içerir:

  • Hazırlık:Teknoloji her geçen gün değişiyor ve öğrencilerin teknolojik değişimlere daha hazırlıklı olmaları gerekiyor.
  • Programlama becerileri:Çocuğunuz, kod satırlarını programlamayı öğrenmenin ötesinde, sorunları çözmenin yeni yollarını keşfedecektir.
  • Analitik Düşünme:Büyük robotik problemler için öğrencilerin problemi parçalara ayırması ve ardından çözümü bulması gerekir.
  • Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini geliştirin:Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini geliştirin: İletişim, yaşam boyunca kesinlikle gerekli bir beceridir.

Robotik Kodlama Nedir?

Robotik ve kodlama iç içedir ve Bilgisayar Biliminin büyüleyici bir alanıdır. Robotik, çocuğunuzu erken yaşta STEM temelli öğrenmeyle tanıştırmak için harika bir yoldur. Robotik ve kodlamaya girmeden önce robotlar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Robot , sensörler tarafından alınan girdilere dayalı olarak belirli görevleri yerine getirebilen otonom bir makinedir. Ayrıca robot, programlanana kadar sadece mekanik bir parçadır.

Robotik sayesinde artık birçok insan görevinin otomatikleştirildiği bir çağda yaşıyoruz. Çünkü yapay zeka ve makine öğrenme robotik anahtar yönleri, akıllı robotlar daha doğru ve insanlardan daha hassas bulunmaktadır.

Çocuğunuz için ilgi çekici robotik ve kodlama dersleri arayan bir ebeveynseniz doğru yere geldiniz. Çocuklar için robotik programımızı keşfedebilirsiniz, ancak önce robotik ve kodlama hakkında daha fazlasını keşfedin.

Kodlama neden önemlidir?

Kodlama önemlidir çünkü giderek dijital bir dünyada yaşıyoruz. Eğitim, gerçekleri hatırlamakla ilgili değildir. Parmaklarımızın ucunda hazır bilgilerle, bizim çocuklar öğretmek gerekir nasıl yerine düşünmek neyi düşünmek. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri çocuklara mümkün olan en iyi çözümleri bulabilecekleri araçlar vermektir ve kodlama da bu araçlardan biridir.

Kodlamaya başlamak için iyi bir yaş nedir?

Kodlamaya başlamak için iyi bir yaş, bir çocuk hala küçükken - genellikle ilkokulda. Öğrencileri geleceğe hazırlamak için kodlama artık her zamankinden daha önemli. Öğrenciler kodlamanın temellerini öğrendiğinde, onlar için heyecan verici fırsatlarla dolu yepyeni bir dünyanın kapılarını açar. Öğrenmenin yaşı yoktur, ancak genç beyinlerin daha aktif olduğuna ve yeni şeyleri kolayca öğrenebileceğine inanıyoruz. Çocukların okumayı ve yazmayı öğrenmeye başladığı zaman, kodlamaya başlamak için harika bir yaştır.

Robotiğin kodlamaya ihtiyacı var mı?

Evet, robotik kesinlikle kodlamaya ihtiyaç duyar. Kodlama, bir robotun okuyabileceği ve yürütebileceği temel bir talimat dizisidir. Robotik, robotları belirli işleri yapacak şekilde programlamak için elektronik, mekanik ve kodlama yazılımının kullanımını birleştirir . Robotlar, insanların yapamadığı görevleri kolaylıkla yerine getirebilir.

Eğitim Sonunda Alabileceğiniz Sertifikalar

Kursiyer Görüşleri

Video Görüşler

Kalan Kontenjan: 7

1.600 960 TL %40 İndirim

Neden UzaktanEgitim.com?
  • Sertifika : Üniversite Onaylı
  • E-Devlet : E-Devlet Onaylı
  • Eğitim Süresi : 2 Ay
  • Döküman : PDF+Video
  • Sınav Merkezi : Online
  • Erişim : TAB/PC/MOBİL

Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir Bu Eğitimler de İlginizi Çekebilir