İleri Seviye Robotik Kodlama Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 3 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

İleri Seviye Robotik Kodlama Kursuna Katılın, Robotik Bilginizi Üst Seviyeye Taşıyın!

Arduino ve Lego ile robotik kodlama öğrenmek ve robota komut verme becerisine sahip olmak için ileri seviye robotik kodlama kursuna katılın!

İleri Seviye Robotik Kodlama Kursu

Kodlama ve robotik alanındaki tüm detaylara vâkıf olmayı sağlayan ileri seviye robotik kodlama kursu eğitim içeriği şöyledir:

Lego WeDo 2.0

Başlangıç ve Tanıtım

Program Yükleme

Uygulamalar

Arduino

Temel Elektronik

Ardiunoya Giriş

Mblock Programının Kurulumu

Led Yakma

LDR ile Işık Seviyesi Kontrolü, Çoklu Led Kontrolü

Dokunmatik Sensör

Mesafe Sensörü ile Araç Park Sensörü Yapımı

LCD Ekran Kullanımı

Alev Sensörü

Su Seviyesi Kontrolü

Pot Ayarlarını Yazdırma

Saksıların Nem Seviyesini Ölçme

Sıcaklık Değerinin Ölçülmesi

Verileri Seri Porta Yazdırma

Ortam nemi ve Sıcaklığını Ölçme

Kızılötesi Sensör ile Mesafe Ölçme

İleri seviye robotik kodlama eğitimi sayesinde öğrenilen bilgiler üniversite onaylı sertifika ile desteklenmiş olur.

Üniversite Onaylı Sertifika: Eğitimin ardından online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Üniversite onaylı sertifika iş dünyasında önemli ölçüde etkilidir.

İleri Seviye Robotik Kodlama Kursu Kazanımları

Robotik kodlama eğitimimize katılarak edinilen bilgiler ve kazanılan sertifika robotik alanındaki bilginin ispatı niteliğindedir. Eğitim ve sertifika robotik kodlama eğitimcisi olarak çalışmak için yasal altyapı oluşturur. Sertifika ile robotik kodlama atölyesi kurulabilir. Ayrıca üst seviyedeki robotik bilgisi sayesinde öğrencileri dünya çapındaki FLL ve WRO yarışmalarına hazırlamak üzere koçluk yapılabilir.

İleri Seviye Robotik Kodlama Kursuna Kimler Katılabilir?

İleri seviye robotik kodlama eğitimine, kodlamaya ilgi duyan herkes katılabilir. Mezuniyetle ilgili ön şart yoktur. Daha önce robotik eğitimi almamış kişiler de robotik kodlama kursuna katılabilir. Bununla birlikte kursa katılacak kişilerin ilkokul robotik kodlama eğitimi olarak da adlandırılan kurs programına katılmış olmaları önerilir. İleri eviye robotik kodlama kursunun katılımcıları eğitmenlerden oluşmaktadır.

İleri Seviye Robotik Kodlama Kursu

Robotik kodlama eğitimi sertifika programı aşama aşama düzenlenir. İleri seviye robotik kodlama kursu, eğitmenlik eğitimi için temel oluşturan son aşamadır. Üniversite ile iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen eğitim programının amacı, algoritmanın mantığını kavramış ve robotik kodlama ile tanışmış kursiyerlerin kendi uygulamalarını geliştirebilecek donanıma sahip olmalarını sağlamaktır. Kursun amacına yönelik olarak otonom hareket eden robot uygulamaları ve mekanik tasarımları irdelenir. Böylece şu iki temel soru yanıt bulur:

 • Hangi robot hangi araçlar kullanılarak geliştirilebilir?
 • Lot projeleri nasıl tasarlanır?
 • Devre montaj ve lehimleme sürecinde nelere dikkat etmek gerekir?

Online İleri Seviye Robotik Kodlama Kursu Ne İşe Yarar?

Mesleki gelişim kursu niteliği taşıyan kurs programı sayesinde temel bilgiler robot yapma aşamasına taşınmış olur. Eğitim sonunda;

 • Prototip ürün çıkarma,
 • Robotik üzerinden kod yazma,
 • Scratch ile program ve oyun geliştirme,
 • Arduino setini ve sensörlerini, dirençlerini, servo motorları kurma ve tamir etme becerisi kazanılır.

İleri seviye robotik kodlama eğitimine katılmak şu becerilere ve niteliklere sahip olmayı da sağlar:

 • Analitik düşünme,
 • Neden-sonuç ilişkisi kurabilme,
 • Problem çözme,
 • Takım duygusu,
 • Sistematik düşünme.

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Robotik kodlama kursu sertifika programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı İleri Seviye Robotik Kodlama Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, bireyin ilgili alanda eğitim aldığını ve robota komut verme yetisine sahip olduğunu gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı robotik kodlama sertifikası almak için öncelikle eğitim programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

İleri Seviye Robotik Kodlama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Robotik kodlama bilgisinin göstergesi olan sertifika özellikle de eğitim kurumlarında faydalı olacaktır. Robotik ile kod yazma becerisine sahip olduğunuzu gösteren sertifika sayesinde; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki işlerde çalışma fırsatı yakalanabilir. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı