Salep Yetiştiriciliği Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Salep Yetiştiriciliği Kursu

Salep üretimi hakkındaki ipuçlarının paylaşıldığı salep yetiştiriciliği kursu ders içeriği şöyledir:

 • Orkide Familyasının Özellikleri
 • Salep Orkidelerinin Türkiye’deki Önemi
 • Salep Orkidelerinde Üretim Yöntemleri
 • Salep Orkidelerinde Çoğaltım Yöntemleri
 • Salep Orkidelerinin Değerlendirilme Olanakları
 • Salep Üretiminde Yasal Mevzuat ve Öneriler

Salep yetiştiriciliği kursu; 

 • Salep bitkisinin özelliklerini,
 • Salep orkidelerinin yumrularındaki nişasta, şeker ve protein oranını,
 • Salep toprağının özelliklerini,
 • Salep türünü belirleyen unsurları öğrenmeyi sağlar. 

Kursiyerler, salep yetiştiriciliği kursunda öğrendiklerini e-devlette sorgulanabilen üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Salep yetiştiriciliği kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.  

Online Salep Yetiştiriciliği Kursu Kazanımları

Online salep yetiştiriciliği kursu odak noktasında salep bitkisinin botanik özellikleri ve salep üretim teknikleri olan kurs programıdır.  Kursun en önemli kazanımı eğitim sertifikası almaktır. Nitekim sertifika profesyonel olarak salep üretimi yapmaya olanak tanır. 

Salep Yetiştiriciliği Kursuna Kimler Katılabilir?

Salep yetiştiriciliği kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahiptir. Kursun katılımcıları genellikle kırsal alanlarda yaşayanlar ve devlet teşviklerinden yararlanarak salep yetiştirmek isteyen çiftçilerdir.

Salep Yetiştiriciliği Eğitimi

Salep yetiştiriciliği eğitimi ile amaçlanan kursiyerlerin eğitiminde amaç kursiyerlerin sağlıklı ve verimli salep üretmek için gereken teorik bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır. Amaca yönelik olarak ilgili konular kapsamlıca ele alınır. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan bir birey salep üretiminin püf noktalarını uygulayabilir. 

Online Salep Yetiştiriciliği Kursu Ne İşe Yarar?

Salep yetiştiriciliği kursunda öncelikli olarak salep bitkisinin iklim ve toprak istekleri üzerinde durulur. Ardından toprak hazırlama, yumru dikimi, bakım işlemleri, hasat ve depolama konuları detaylandırılır. Böylece kursiyerlerin üretim yapabilecek donanıma sahip olmaları sağlanır. 

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Salep yetiştiriciliği uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekan kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır.

Üniversite Onaylı Salep Yetiştiriciliği Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı salep yetiştiriciliği sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Salep Yetiştiriciliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Salep yetiştiriciliği sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Salep yetiştiriciliği sertifikasına sahip olanlar hobi olarak da ticari olarak da salep üretebilirler. Sertifika, tarım işletmelerine girişte istenen belgeler arasında bulunur. Aynı zamanda kendi arazilerini değerlendiren bireylerin devlet teşvik ve hibelerinden yararlanmalarına olanak tanır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı