SEO Uzmanlığı Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

SEO Uzmanlığı Eğitimine Katılın, SEO Uzmanı Olun!

SEO uzmanı olmak ve web sitelerini arama motorlarında üst sıraya çıkartmak ister misiniz? SEO uzmanlığı eğitimi sayesinde optimizasyon çalışmaları yapma yeterliliği kazanabilirsiniz.

SEO Uzmanlığı Eğitimi

SEO (Search Engine Optimization/Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda uzmanlık seviyesinde bilgi edinmeyi sağlayan SEO uzmanlığı eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Site İçi Optimizasyona ( On-Page) Giriş
 • Site İçerisinde Karşılaşılan Hatalar ve Bu Hataların Giderilmesi
 • SEO’ya Uygun İçerik Hazırlanması
 • Performans ve Site Hız Optimizasyonları
 • Site Dışı (Off-Page) Optimizasyona Giriş ve Teknik Geliştirmeler

SEO uzmanlığı kursu;

 • SEO’nun tanımı ve web siteleri için önemi,
 • İçerik pazarlamasında etkili SEO çalışması yapmak için gerekenler,
 • Web sitesinin SEO analizi,
 • SEO page rank değeri ve Backlink araçlarının önemi,
 • Web sitesi izleme araçları,
 • SEO yönetim araçlarını kullanma gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: SEO uzmanlığı eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı SEO uzmanlığı sertifikası almaya hak kazanırlar. 

SEO Uzmanlığı Eğitiminin Kazanımları

SEO uzmanlığı eğitimi, temel SEO eğitim programlarından farklı olarak ileri seviyede SEO bilgisine sahip olmayı sağlar. SEO konusunda uzmanlaşanlar amaçlandığı üzere web sitelerinin Google arama motorunun ilk sıralarında yer almasını sağlayabilirler. Eğitimin en önemli kazancı; SEO yöneticisi, SEO uzmanı, SEO danışmanı gibi unvanlarla SEO hizmeti vermek için yasal zemin oluşturan sertifikadır. 

SEO Uzmanlığı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Google SEO eğitimleri herkesin katılımına açıktır. Özel bir koşul yoktur; fakat kursiyerlerin temel seviyede bilgisayar kullanıcısı olmaları beklenir. Katılımcı profili ise şu şekildedir:

 • Web sitesi açmak ve içerik pazarlaması yapmak isteyen internet girişimcileri,
 • Metin yazarı, içerik editörü, sosyal medya uzmanı gibi unvanlara sahip iş profesyonelleri,
 • Reklam ajanslarında ve e-ticaret şirketlerinde çalışanlar veya çalışmak isteyenler,
 • Şirketlerde SEO yöneticisi olarak çalışmak isteyenler.

Hiç SEO bilgisine sahip olmamak kursa katılmaya engel değildir; fakat temel SEO bilgisine sahip olmak eğitim sürecinin daha verimli sonuçlanması açısından fayda sağlar.

İleri Seviye SEO Eğitimi

SEO uzmanlığı eğitiminde hem içerik SEO hem teknik SEO bilgisi verilir. Eğitimin odak noktasında arama motorlarının çalışma mantığı vardır. Bu nedenle arama motoru optimizasyonu eğitimi olarak da adlandırılır. Nitekim SEO’nun Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. İleri seviye SEO eğitimi, müfredatı sektör profesyoneli uzmanlar tarafından hazırlanan meslek edindirme kursudur. Dijital pazarlama çalışanları ve çalışan adaylarına yönelik olarak düzenlenen kurs programında amaç, kursiyerlerin, arama motoru mantığını anlamalarını ve web sitelerine SEO tekniğini uygulama yeterliliği kazanmalarını sağlamaktır. 

Online SEO Uzmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar?

SEO uzmanlığı eğitimi kapsamında öncelikle temel SEO eğitimlerinde de üzerinde durulan SEO nedir ve neden önemlidir soruları yanıtlanır. Ardından içerik üretiminde ve yönetim panelinde kaçınılması gereken uygulamalar, etkili içerik stratejileri gibi detaylar verilir. Google SEO dersleri alan kursiyerler, organik arama sonuçlarında yer almanın inceliklerini öğrenmiş olurlar. Bu sayede SEO optimizasyonu yapabilirler. 

SEO uzmanlığı uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Eğitim fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika sınavı da online olarak düzenlenmektedir.

SEO Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen SEO uzmanlığı sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • İleri seviyede SEO eğitimi için kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

SEO uzmanlığı eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

SEO Uzmanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

SEO uzmanlığı eğitiminin ardından yapılan sınavda başarılı olanlar sertifika kazanmış olur. SEO uzmanı sertifikası, dijital pazarlama departmanlarında çalışmaya olanak tanır. Üstelik ömür boyu geçerliliğe sahip olması nedeniyle yenilemek gerekmez. SEO uzmanlık sertifikası ile işe girme fırsatı yakalayıp yeterli deneyime sahip olanlar, sektörde adını duyurarak yüksek kazanç da elde edebilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı