İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Eğitimine Katılın, Müşteri Deneyimini Zenginleştirin!

Yöneticiler! Çetin rekabet ortamında avantaj sağlamanın farklı bir yolunu öğrenmek ister misiniz? Öyleyse şikâyet yönetimi eğitimi size hitap ediyor.

İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Eğitimi

Uzaktan eğitim düzenleme ve sertifika verme yetkimize bağlı olarak üniversiteler ile anlaşma kapsamında düzenlediğimiz işletmelerde şikâyet yönetimi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Müşteri Beklenti Yönetimi
 • Müşteri Memnuniyeti ve Ölçümü
 • Müşteri Sadakati
 • Müşterilerin Şikâyet Davranışları ve Şikayetlerin Yönetim Süreci
 • Toplam Kalite ve Müşteri Şikâyetleri Yönetimi Arasındaki İlişki
 • Sosyal Medya Üzerinden Müşteri Şikâyetleri ve Yönetimi
 • Tüketici Haklarının Kullanımı
 • Müşterilerle Temas Kuran Çalışanlarının Nitelikleri

İşletmelerde şikâyet yönetimi kursu;

 • Müşteri profilleri ve davranış tarzları,
 • Şikâyet yönetiminde sakıncalı davranışlar,
 • Müşteri ilişkileri yönetiminin unsurları,
 • İtiraz ve şikayetleri karşılama gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

İşletmelerde şikâyet yönetimi sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile satış ve pazarlama çalışanları için kritik önem taşır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: İşletmelerde şikâyet yönetimi online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Eğitiminin Kazanımları

İşletmelerde şikâyet yönetimi eğitimi, işletmelerde müşteri ilişkileri sürecinin etkili şekilde yönetilmesi için gereken bilgi ve beceriyi kazandırır. Eğitim programının en önemli kazanımı kurs bitirme sertifikasıdır. Sertifika, bireyin şikayetleri doğru şekilde ele alıp müşteri memnuniyetini artırabileceğini gösterir.

İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir?

İşletmelerde şikâyet yönetimi eğitimi herkesin katılımına açıktır. Bununla birlikte eğitim programı; satış pazarlama ve halkla ilişkiler alanında çalışan kişilere yönelik olarak düzenlenmiştir. Farklı birimlerde olup müşterilerle iletişime geçen tüm iş profesyonellerinin eğitime katılması önerilir.

İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Kursu

Şikâyet yönetiminin doğru yapılması, ihtiyaç ve beklentiler ile sonucun tutarlı olmasını sağlar. İşletmelerde şikâyet yönetimi eğitimi, şikâyet yönetimindeki bu önem neticesinde düzenlenen mesleki gelişim kursudur. Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin, müşteri memnuniyet oranını ve bağlılığı artırabilecek farklı stratejiler geliştirme yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır. Amaca yönelik olarak zengin içerikli müfredat hazırlanmıştır. Video eğitim modülleri PDF dokümanlar ile desteklenmiştir.

Online İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Eğitimi Ne İşe Yarar?

İşletmelerde şikâyet yönetimi eğitimi kapsamında öncelikle şikâyet yönetiminin önemi ve şikayetlerin işletmelere etkisi ele alınır. Ardından şikâyetlerin kaydedilmesi, şikâyetlerin analizi, çözüm süreci detaylandırılır. Eğitim içeriğinin kapsamlı olması sayesinde konuyla ilgili tüm bilgiye sahip olan kursiyerler, geri ödeme ve değişim politikası oluşturma gibi stratejiler uygulayarak şikâyet sürecini yönetebilir.

Online şikâyet yönetimi eğitimi, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. Uzaktan eğitim fiyat bakımından da avantajlıdır. 

Üniversite Onaylı İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşıdığından şikâyet yönetimi sertifikası da bu alanda eğitim alındığını gösterir. Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğindeki “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir” hükmüne göre iş yerlerinde kullanılabilir. İstihdamı destekleyen şikâyet yönetimi eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumumuzun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • İşletmelerde şikâyet yönetimi kurs programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

İşletmelerde Şikâyet Yönetimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

İşletmelerde şikâyet yönetimi sertifikası, bireyin eğitime katıldığını ve kurumumuz tarafınca düzenlenen ve çoktan seçmeli testten oluşan sınavda başarılı olduğunu gösterir. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından özlük dosyasına eklenebilir. Sertifika, işverenlerde olumlu izlenim oluşturur ve istihdam sürecine katkı sağlar. Sertifikası olanlar özellikle de satış, pazarlama ve halkla ilişkiler departmanlarında veya çağrı merkezlerinde kolaylıkla istihdam edilebilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı