Sınai ve Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Kursu

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama elemanı, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama kursu eğitim içeriği şu iki modülden oluşur:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Sınai ve Tıbbi Gazlar

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama eğitimi;

 • Temel İSG kuralları,
 • Sınai ve tıbbi gaz çeşitleri,
 • Sınai ve tıbbi gazların kullanım amaçları,
 • Tüplerin üretim ve teknik özellikler,
 • Sanayi ve tıbbi gaz tüpleri kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar,
 • Yanıcı ve yakıcı gazların birlikte kullanımında dikkat edilmesi gerekenler,
 • Alev geri tepmesini önleme araçları hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile alana hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Kursu Kazanımları

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama kursu kimya endüstrisine hazırlayan bir kus programıdır. Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama elemanı unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Kursuna Kimler Katılabilir?

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da alanda çalışacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. Ayrıca farklı niteliklerin bulunması (yüksek konsantrasyon ve dikkate sahip olma, temel kimya ve matematik bilgisine sahip olma, takım çalışmasın yatkınlık vb.) da beklenebilir.

Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Eğitimi

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. 

Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin şu görev ve sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır:

 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulama,
 • Gazların tüplere dolumu ile ilgili proses ve tekniklerini ve depolama işlerini yapma.

Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, kimya endüstrisinde görev alma yeterliliğine ulaşırlar. 

Online Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Kursu Ne İşe Yarar?

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer;

 • Sınai gaz ve tüpleri depolama yapabilir,
 • Sınai gaz ve tüplerinin naklini yapabilir ve tüpleri kullanabilir,
 • Mikser karışımlı kesme şalomaları, lüle karışımlı kesme şalomaları, işlemleri yapabilir.

Tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Tıbbi Gazlar Üretim, Dolum ve Depolama Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikalı tıbbi gazlar üretim, dolum ve depolama elemanlarının istihdam alanı medikal ve sınai gazlarda üretim, dolumu, satışı yapan fabrikalardır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı