Soğan Yetiştiriciliği Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Soğan Yetiştiriciliği Kursuna Katılın, Soğan Yetiştiriciliğinin Püf Noktalarını Öğrenin!

Soğan yetiştiriciliği kursuna katılarak alacağınız belge ile tarım işletmelerinde çalışabilir, modern yöntemlerle soğan üretimi yapabilirsiniz. 

Soğan Yetiştiriciliği Kursu

Bahçecilik alanında çiftçilere yönelik olarak düzenlediğimiz, 176 saatten oluşan soğan yetiştiriciliği kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Üretim Teknikleri
 • Toprak Hazırlığı
 • Gübreleme
 • Kültürel Bakım
 • Bitki Zararlıları ile Mücadele Yöntemleri
 • Soğan Yetiştiriciliği

Soğan yetiştiriciliği eğitimi;

 • Dünyada ve Türkiye’de soğan yetiştiriciliğinin durumu,
 • Soğanın botanik özellikleri,
 • Soğan yetiştirme teknikleri,
 • Soğan üretiminde gübreleme,
 • Bitki zararlıları,
 • Soğan yetiştiriciliğinde yapılan hatalar gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Soğan yetiştiriciliği sertifika programı, kazandırdığı belge ile tarım alanında çalışmak isteyenlerin talep gösterdiği eğitim programıdır. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Soğan yetiştiriciliği kursunun ardından online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Soğan Yetiştiriciliği Kursunun Kazanımları

Soğan yetiştiriciliği, soğan üretiminin inceliklerini öğrenmeyi sağlar. En önemli kazanım ise soğan yetiştiriciliği konusundaki bilginin göstergesi olan sertifikadır. Sertifika soğan üretimi yapılan tarlalarda tarım işçisi olarak çalışmak için yasal zemin oluşturur. Yeterli deneyimi kazanan çiftçilerin saha ve üretim sorumlusu gibi pozisyonlarda çalışmaları da olasıdır. 

Soğan Yetiştiriciliği Kurs Programına Kimler Katılabilir?

Soğan yetiştiriciliği kursu online modüllerden oluşan, herkesin katılımına açık kurs programıdır. Bununla birlikte kırsal alanda yaşayıp çiftçilikle uğraşmak ve tarım işletmelerinde çalışmak isteyenlere yönelik olarak düzenlenmiştir. Tarım, ziraat alanıyla ilgili bölümlerde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin de kursa katılmaları önerilir. Kursa kayıt esnasında yalnızca en az ilkokul mezuniyetini gösteren diploma alınır.

Soğan Yetiştiriciliği Eğitimi

Soğan yetiştiriciliği hobi olarak da yapılabildiğinden kurs programı hobi kursu niteliği de taşır. Eğitim programının düzenlenmesindeki amaç, kursiyerlerin soğan üretebilecek yeterliliğe sahip olmasını sağlamaktır. Amaca ulaşılabilmesi için ziraat alanında yeterli eğitime ve deneyime sahip eğitmenler tarafından detaylı müfredat hazırlanmıştır. Soğan yetiştiriciliği kursu, kırsal alan kanının istihdama katılımına dolaylı olarak destek sağlar. 

Online Soğan Yetiştiriciliği Kursu Ne İşe Yarar?

Soğan yetiştiriciliği kursu, tarım sektöründe istihdamın korunması ve işsizliğin azaltılması planlanarak düzenlenen kurs programıdır. Kurs sürecinde öncelikle tarım sektörü için önem taşıyan üretime hazırlık, bitki zararlıları gibi konular ele alınır. Ardından soğanın botanik özellikleri, soğan çeşitleri, soğan yetiştirme teknikleri gibi konular ele alınır. Böylece kursiyerler tarım işçilerinin veya kendi arazisini değerlendirmek üzere soğan tarımı yapabilirler. Soğan yetiştiriciliği uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Soğan Yetiştiriciliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Soğan yetiştiriciliği kursu sonunda verilen belge eğitim sertifikasıdır. Sertifika almak için eğitimi tamamlamak öncelikli koşuldur. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Soğan yetiştiriciliği eğitim programı için sepete eklemek veya eğitim danışmanlarıyla görüşme gerçekleştirmek suretiyle kayıt işlemleri gerçekleştirilir.
 • Öğrenci paneline erişim sağladıktan sonra dersler tamamlanır.
 • Online sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Sınavda en az 45 ve üzeri puan alınır. 

Sertifika; eğitimin adı (soğan yetiştiriciliği), eğitim kurumumuzun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur.

Soğan Yetiştiriciliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Sertifika, yöneticilerde olumlu izlenim bırakmayı sağlayan kurs bitirme belgesidir. Ömür boyu geçerliliğe sahip olan soğan yetiştiriciliği sertifikası da tarım işletmelerine girmek için etkilidir. Sertifikası olanlar sebze bahçeleri ve seralarda çalışabilirler. Sertifika, devlet destekli soğan yetiştiriciliği yapmak için de zemin oluşturur.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı