Talaşlı İmalat Eğitimi

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Talaşlı İmalat Eğitimine Katılın, Maden Sektöründe Çalışın!

Talaşlı imalat eğitimine katılarak alacağınız belge sayesinde maden sektöründe çalışabilir, bilginizi sertifika ile belgeleyebilirsiniz. 

Talaşlı İmalat Eğitimi

Talaşlı imalat elemanı, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran talaşlı imalat eğitimi ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Talaşlı İmalat İşleri

Talaşlı imalat kursu;

 • Talaşlı üretim teknikleri,
 • Kesici takım tipleri,
 • Talaş derinliği hesabı,
 • Talaş kaldırma ilkeleri,
 • Temel İSG kuralları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Talaşlı imalat sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile mesleğe hazırlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Talaşlı imalat eğitimi online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Talaşlı İmalat Eğitimi Kazanımları

Talaşlı imalat eğitimi, maden sektörüne hazırlayan bir kurs programıdır. Talaşlı imalat elemanı unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Talaşlı İmalat Eğitimine Kimler Katılabilir?

Talaşlı imalat eğitimi online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir. Bununla birlikte kurs programı özellikle de mühendislere, tekniker ve teknisyenlere, formenlere, operatörlere yönelik olarak düzenlenmiştir. Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da alanda çalışacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Talaşlı İmalat Eğitimi

Talaşlı imalat eğitimi, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanında deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Kurs programıyla amaçlanan kursiyerlerin şu görev ve sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır:

 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulama,
 • Talaşlı imalat işleri yapma.

Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler maden sektöründe görev alabilirler. 

Online Talaşlı İmalat Eğitimi Ne İşe Yarar?

Talaşlı imalat eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde; frezeleme, tornalama ve aşındırma yöntemi ile talaş kaldırma işlerini yapabilir.

Talaşlı imalat uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Talaşlı İmalat Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı talaşlı imalat sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Talaşlı İmalat Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen talaşlı imalat sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar talaşlı imalat yapılan sanayi alanlarında çalışabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı