Tekstil Apreciliği Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Tekstil Apreciliği Kursuna Katılın, Tekstil Sektöründe Çalışma Fırsatı Yakalayın!

Tekstil sektöründe çalışmak isteyenler! Tekstil apreciliği kursu ile alacağınız belge sayesinde tekstil sektöründe çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Tekstil Apreciliği Kursu

Tekstil apreciliği, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran tekstil apreciliği kursu ders içeriği şu şekildedir:

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Kimyasal Tutum Apre Kombinasyonları
 • Kimyasal Apre Kombinasyonları
 • Parlaklık ve Kir İticilik Apreleri
 • Yumuşatma ve Sert Tutum Apreleri
 • Kayganlık ve Dolgunluk Apreleri
 • Saydamlaştırma ve Tutum Apre Kombinasyonu

Tekstil apreciliği eğitimi;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • Tekstil apreleme işlemleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Tekstil apreciliği sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile tekstil sektörüne ve tekstil apreciliği mesleğine hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Tekstil apreciliği kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Tekstil Apreciliği Kursu Kazanımları

Tekstil apreciliği kursu, tekstil apreleme elemanı/tekstil apreci unvanıyla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Tekstil Apreciliği Kursuna Kimler Katılabilir?

Tekstil apreciliği kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da alanda çalışacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. Ayrıca farklı niteliklerin bulunması da beklenebilir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tekstil Apreciliği Kursu 

Tekstil apreciliği kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra 

 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik,
 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik.

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, tekstil teknolojisi kullanılan tüm iş yerlerinde çalışabilirler. 

Online Tekstil Apreciliği Kursu Ne İşe Yarar?

Tekstil apreciliği eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde;

 • Boyama ve apre kimyasallarını hesaplayabilir,
 • Genel apre uygulamaları yapabilir,
 • Protein, sentetik ve selüloza özel apreler yapabilir.

Tekstil apreciliği uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Tekstil Apreciliği Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı tekstil apreciliği sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Tekstil Apreciliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen tekstil apreciliği sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar; konfeksiyon fabrikalarında, iplik fabrikalarında, örme ve terbiye atölyelerinde, tekstil makineleri satışı yapan şirketlerde, tekstil aksesuarları ve malzemeleri üreten şirketlerde çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı