Tematik Algı Testi Eğitimi (T.A.T Eğitimi)

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Tematik Algı Testi Eğitimine Katılın, Testi Uygulama Yeterliliği Kazanın Olun!

Psikologlar, psikiyatristler, aile danışmanları! Tematik algı testi uygulama, değerlendirme ve raporlama yetisine sahip olmak için tematik algı testi eğitimine katılın!

Tematik Algı Testi Eğitimi (T.A.T Eğitimi)

Kişiliğin altında yatan dinamiklere ulaşmayı sağlayan T.A.T projektif kişilik testi konusunda uzmanlık seviyesinde bilgi edinmeyi sağlayan tematik algı testi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • TAT Kartları ve İçerikleri
 • Testin Uygulanması-Yönergesi
 • TAT Yorumundaki Farklı Yaklaşımların İncelenmesi
 • TAT’nin Yorumlanması 
 • TAT Testi Bulgularının Değerlendirilmesi
 • Sonuçların Raporlaştırılması

T.A.T eğitimi;

 • Projektif testlerin klinik psikolojideki yeri,
 • T.A.T resimleri ve hikayeleri,
 • T.A.T resimlerinin seçilmesi,
 • T.A.T yorumundaki farklı yaklaşımlar,
 • T.A.T testi bulgularının değerlendirilmesi gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Tematik algı testi sertifika programı, ruh sağlığı profesyonellerine uzmanlık kazandıran eğitim programıdır.

Üniversite Onaylı Sertifika: Online tematik algı testi eğitimi kurs programının ardından düzenlenen online sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Tematik Algı Testi Eğitiminin Kazanımları

T.A.T testi eğitimi, 12 ego fonksiyonunu saptamak üzere T.A.T uygulamak için gereken teorik bilgiye sahip olmayı sağlar. Eğitimden sağlanan asıl kazanç ise sertifikadır. Sertifika, ruh sağlığı hizmeti veren profesyonellerin testi uygulayabilmeleri için yasal dayanak oluşturur. Tematik algı testi, psikoloji alanında akademik araştırma yapanlar için önemli bir araç niteliği de taşır.

Tematik Algı Testi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Eğitimlerimiz genel katılıma açıktır; fakat tematik algı testi eğitimi psikoloji eğitimi olduğundan ruh sağlığı profesyonellerine yönelik olarak düzenlenmiştir. Psikologların, psikiyatristlerin ve aile danışmanlarının, tematik algı testini psikoterapi süreçlerinde kullanmaları eğitim almalarına bağlıdır. İlgili bölümlerde okuyanların ve psikiyatri hemşirelerinin de bilgi edinmek açısından kursa katılmaları önerilir.

Tematik Algı Testi Uygulayıcı Eğitimi

T.A.T, yetişkinlere uygulanan projektif kişilik testi, CAT ise çocuklara uygulanan algı testidir. Tematik algı testi, uygulanması ve yorumlanması zahmetli bir testtir. Testin karmaşık prosedürden oluşması nedeniyle bu testin psikoterapi süreçlerinde kullanılması için test hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Tematik algı testi eğitimi, bu gereklilikle birlikte düzenlenmiş psikoloji eğitimidir. Testi uygulama yetisi kazandırmasından dolayı tematik algı testi uygulayıcı eğitimi olarak da bilinir. Eğitim programının düzenlenmesindeki amaç, eğitime katılan ruh sağlığı profesyonellerinin tematik algı testinde uzmanlık kazanmalarını sağlamaktır. 

Online Tematik Algı Testi Eğitimi Ne İşe Yarar?

T.A.T eğitiminde öncelikle projektif testler hakkında bilgi verilir ve tematik algı testinin kısa tanımı yapılır. Ardından T.A.T ile ilgili metotlar verilir. Testin amacı ve uygulanması detaylandırılır. T.A.T tematik algı testi eğitimine katılarak dersleri tamamlayan ve TAT’nin teorik temellerini öğrenen psikologlar, sözel olarak ifade edilemeyen duygu ve düşüncelerin ortaya çıkması için testi kullanabilir, yorumlayabilir ve raporlayabilir.

T.A.T uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı ise zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. T.A.T kursu fiyatları, online modüllerden oluşan eğitim programlarında daha uygundur. Sertifika için düzenlenen sınav da online olarak gerçekleştirilir.

Tematik Algı Testi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen tematik algı testi sertifikası almak için süreç şu şekilde ilerler:

 • Tematik algı testi eğitimine kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Tematik algı testi eğitim sertifikası; eğitimin adı, eğitim kurumunun adı, hologramı ve imzası (kurucu müdür imzası) gibi unsurlardan oluşur. 

Tematik Algı Testi Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

T.A.T uygulayıcı sertifikası, kişinin bu konuda eğitim aldığını gösterir. Üniversitenin onayını taşıması ve e-devlette sorgulanabilir olması tematik algı testi sertifikasını resmi evrak kılar. Böylece iş yerleri tarafından işe giriş evraklarından biri olarak kullanılabilir. Ömür boyu geçerli sertifikaya sahip olan ruh sağlığı profesyonelleri, kinik uygulamalarda bu testten faydalanabilir. Eğitim kurumları, rehabilitasyon merkezleri ve araştırma merkezleri de tematik algı testinde uzmanlaşanlar için çalışma alanlarıdır.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı