Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursuna Katılın, Termik Santrallerde Çalışın!

Elektrik üretim tesislerinde termik santral laboratuvarlığı işlerinde çalışmak ister misiniz? Öyleyse tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde termik santral laboratuvarlığı kursuna katılın. 

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu

Termik santral laboratuvar görevlisi, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran termik santral laboratuvarlığı kursu ders içeriği şu şekildedir:

 • Termik Santral Elektrik Bakım ve Onarım İşleri
 • Termik Santral Laboratuvar İşleri

Termik santral laboratuvarlığı eğitimi;

 • Termik santral türleri
 • Yakıt türleri,
 • Santral ekipmanlarının çalışma prensipleri,
 • Termik santral laboratuvarında yapılan analiz ve işlemler,
 • Kömür, su, kül ve cüruf analizleri,
 • Termik santral laboratuvarında atık ve çevre yönetimi gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Termik santral laboratuvarlığı sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile termik santralde çalışmaya hazırlar.

Üniversite Onaylı Sertifika: Termik santral laboratuvarlığı kursu online kurs programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu Kazanımları

Termik santral laboratuvarlığı kursu termik santrallerde çalışmak için temel oluşturur. Eğitim programının en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı termik santral laboratuvarlığı sertifikasıdır. Sertifika termik santrallerde çalışma yeterliliğinin göstergesi olarak kullanılır.

Termik Santral Laboratuvarlığı Kursuna Kimler Katılabilir?

Termik santral laboratuvarlığı kursu online modüllerden oluşan, isteyen herkesin katılabileceği bir kurs programıdır. Kursa katılacak kişilerin herhangi bir bölümden mezun olması şartı yoktur.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu

Termik santral laboratuvarlığı kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Sektörde zorunlu tutulan eğitimde asıl amaç meslek edindirmektir. Amaca yönelik olarak zengin eğitim içeriği hazırlanmıştır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, laboratuvar ortamında çalışabilecek donanıma sahip olurlar. 

Online Termik Santral Laboratuvarlığı Kursu Ne İşe Yarar?

Termik santral laboratuvarlığı kursu, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından santral ekipmanlarından analiz yöntemlerine, onarım ve revizyon işlemlerinden atık yönetimine kadar ilişkili tüm konular detaylıca ele alınır. Bu sayede eğitimi tamamlayan bir kursiyer;

 • İş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli önlemleri alabilir, 
 • Laboratuvar ortamında gerekli su, kömür, kül cüruf analizleri ve laboratuvar işlerini, yapabilir.

Termik santral laboratuvarlığı uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Termik Santral Laboratuvarlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı termik santral laboratuvarlığı sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Termik Santral Laboratuvarlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen termik santral laboratuvarlığı sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Eğitim sertifikası işe girmede önemli ölçüde etkilidir. Sertifikası olanlar elektrik üretim tesislerinde, laboratuvar sanayi alanlarında çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı