Tıbbi Malzeme Yönetimi Eğitimi

4130 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Tıbbi Malzeme Yönetimi Eğitimine Katılın, Hastanelerde Çalışma Fırsatı Yakalayın

Tıbbi malzeme yönetimi eğitimine katılarak alabileceğiniz sertifika ile sağlık kuruluşlarında çalışabilir, tıbbi malzeme yönetiminde verimlilik ve maliyet optimizasyonu sağlayabilirsiniz.

Tıbbi Malzeme Yönetimi Eğitimi

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak üniversite ile anlaşmamız kapsamında sağlık alanında düzenlemiş olduğumuz tıbbi malzeme yönetimi eğitimi ders içeriği şu şekildedir:

 • Sağlık Hizmetlerinde Malzeme Yönetiminin Kapsamı
 • Sağlık Hizmetlerinde Malzeme Hizmetleri Döngüsü
 • Malzeme Yönetiminde Karşılaşılan Temel Sorunlar
 • Malzemelerin Sınıflandırılması
 • Hastanelerde Lojistik Yönetimi
 • Envanter Yönetiminin Kapsamı
 • Lojistik Yönetiminde Kritik Başarı Faktörleri
 • Mal Kabul Sürecinde Numune Sistemi
 • Barkodlama
 • Barkod Sisteminin İşletmeye Sağladı Yararlar 

Tıbbi malzeme yönetimi kursu;

 • Tıbbi malzeme seçimi ve satın alma süreci,
 • Tıbbi malzemelerin depolanması ve dağıtımı,
 • Tıbbi malzeme stok yönetimi,
 • Tıbbi cihazlarda bakımı ve kalibrasyonu gibi konular hakkında da bilgi sahibi olmayı sağlar.

Tıbbi malzeme yönetimi sertifika programı, sağlık alanında çalışmak isteyen kişilerin talep gösterdiği kurs programlarından biridir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Online tıbbi malzeme yönetimi eğitiminin ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Tıbbi Malzeme Yönetimi Eğitiminin Kazanımları

Tıbbi malzeme yönetimi eğitimi, sağlık sektörüne nitelikli eleman kazandırır. Bireysel açıdan kazanım ise mesleki açıdan teorik altyapıya sahip olmaktır. Bu kazanımın göstergesi olan sertifika, ilgili departmanlarda çalışmak için yasal dayanak oluşturur. 

Tıbbi Malzeme Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir?

Tıbbi malzeme yönetimi eğitim programı, sağlık alanına ilgi duyan herkesin katılabileceği kurs programıdır. Daha çok mesleki gelişim sağlamak isteyen sektör çalışanlarının talep gösterdiği muhabirlik eğitimlerine katılmak için bölüm, yaş, eğitim kademesi kısıtlamaları yoktur. TV muhabiri sertifikası almak üzere sınava katılacak kişilerin en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemeleri gereklidir.

Tıbbi Malzeme Yönetimi Kursu

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim bünyesinde uzaktan eğitim modelinde düzenlenen tıbbi malzeme yönetimi kursu hem mesleki bilgi hem de sertifika kazandıran kurs programıdır. Mesleki unvan için mesleki eğitim almak zorunluluğunun karşılayan kurs programına amaç, kursiyerlerin sağlık kuruluşlarında tıbbi malzemeleri etkin yönetme becerisine sahip olmasını sağlamaktır. Kurs programının müfredatı da bu amaca uygun olarak alanda uzmanlaşmış eğitmenler tarafından düzenlenmiştir. Zengin eğitim içeriğine sahip olan video eğitimler PDF dokümanlarla desteklenmiştir. 

Online Tıbbi Malzeme Yönetimi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Online modüllerden oluşan eğitim programında öncelikle sağlık kuruluşlarının kaynakları hakkında bilgi verilir. Ardından tıbbi malzeme satın alma sürecinde baz alınması gereken yönetmelikler hakkında temel bilgiler verilir. Sağlık kuruluşlarının standartları da detaylandırılır. Bu sayede eğitim ve sertifikasyon sürecini tamamlayan kursiyerler istihdam edildiklerinde tıbbi malzeme yönetiminde teknolojik çözümlerden (stok yönetimi yazılımları, barkod sistemleri, otomatik envanter takip sistemleri) faydalanabilirler. 

Tıbbi malzeme yönetimi uzaktan eğitim programı, birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitim, zaman ve mekân kısıtlamasını ortadan kaldıran uzaktan eğitimde ücretler daha makuldür. Ayrıca sertifika sınavı online olarak gerçekleştirilir. 

Üniversite Onaylı Tıbbi Malzeme Yönetimi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, kurs bitirme belgesi niteliği taşıdığından tıbbi malzeme yönetimi sertifikası da bu alanda eğitim alındığını gösterir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Tıbbi malzeme yönetimi kurs programı için kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Tıbbi Malzeme Yönetimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Ömür boyu geçerli tıbbi malzeme yönetimi sertifikası Türkiye’nin her yerinde kullanılabilir. Sertifika, sağlık alanında istihdamı destekleyici niteliktedir. Tıbbi malzeme yönetimi sertifikası olanlar, sağlık kuruluşlarında çalışabilirler.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı