Tıbbi Mümessil Eğitimi

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Alanında Pro-Aktif Çalışabilmek İçin Tıbbi Mümessil Eğitimine Katılın!

Tıbbi mümessil eğitimine katılarak elde edeceğiniz belge ile sağlık sektöründe ilaç ve ilaç dışı ürünlerin tanıtımından sorumlu olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tıbbi Mümessil Eğitimi

Tıbbi mümessil ihtiyacını karşılayan tıbbi mümessil eğitimi ders içeriği şöyledir:

 • Tıbbi Ürünlerin Özellikleri ve Kullanım Alanları
 • Sağlık Sektöründe Satış, Pazarlama ve Dağıtım Süreçleri
 • Tıbbi Ürünlerin Pazarlama Stratejileri
 • Satış Teknikleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • Sağlık Sektöründe Kullanılan Tıbbi Cihazlar ve Malzemeler
 • İletişim ve Sunum Becerileri

Tıbbi mümessil kursu; 

 • Tıbbi mümessillik mesleğinin gereklerini,
 • Temel tıbbi terminoloji kavramlarını,
 • Eczacılıkta kullanılan temel malzemeleri,
 • Eczacılıkta kullanılan preparatları,
 • İlaçların sınıflandırılmasında kullanılan yöntemleri,
 • İlaçların uygulama yollarını öğrenmeyi sağlar. 

Kursiyerler, tıbbi mümessillik eğitimi sayesinde öğrendiklerini üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Tıbbi mümessillik kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Tıbbi mümessillik sertifikası, sağlık sektöründe işe girmeye olanak tanır. 

Online Tıbbi Mümessil Eğitimi Kazanımları

Online tıbbi mümessillik eğitimi kurs programı, tıbbi mümessillik mesleğinin inceliklerinin aktarıldığı eğitim programıdır. Programı tamamlayanlar ilaç mümessili, tıbbi mümessili, ilaç tanıtım satış reprezantı gibi unvanlarla çalışabilirler. Eğitime katılarak sertifika sahibi olmak kursun en önemli kazanımıdır. 

Tıbbi Mümessil Eğitimine Kimler Katılabilir?

Tıbbi mümessillik kursu online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahiptir. Kurs programına katılacak kişilerin karşılaması gereken ön koşul veya belge yoktur; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olmak gerekir. En lise mezunları istihdam bakımından daha avantajlı olacaktır. 

Tıbbi Mümessil Eğitimi

Tıbbi mümessil eğitimi, meslek edindirme kursları kategorisinde sunduğumuz online eğitim programıdır. Eğitimde amaç, kursiyerlerin temel sağlık bilgisine sahip olarak ilaç ve tıbbi cihaz endüstrisinde satış yapabilecek donanıma sahip olmalarını sağlamaktır. Amaca yönelik olarak mesleki konular detaylıca aktarılır.

Online Tıbbi Mümessil Eğitimi Ne İşe Yarar?

Tıbbi mümessil eğitimi kapsamında öncelikli olarak meslek hakkında genel bilgi verilir. Ardından. Dünyada ve Türkiye’de ilaç sanayinin gelişimi üzerinde durulur. Kurs sürecinde, hekim – eczacı ilişkilerindeki etik kurallardan ilacın depolanması ve pazarlanması tekniklerine kadar birçok konu detaylandırılır. Böylece kursiyerlerin tıbbi mümessillik yapmak için gereken temel teorik bilgiye sahip olmaları sağlanır.

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Tıbbi mümessil uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Tıbbi Mümessil Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı tıbbi mümessil sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Tıbbi Mümessil Sertifikası Ne İşe Yarar?

Tıbbi mümessil sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Tıbbi mümessillik sertifikası olanların öncelikli istihdam alanı ilaç üretim ve ilaç satış-dağıtım firmalarıdır. Hastaneler, medikal şirketler ve eczaneler de tıbbi mümessillerin çalışma alanlarıdır. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı