Tütün İşleme Kursu

4130 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Tütün İşleme Kursuna Katılın, Tütün İşleme ve Sigara Fabrikalarında Çalışın!

Tütün işleme ve sigara fabrikalarında çalışmak ister misiniz? Öyleyse kırk saatlik tütün işleme kursuna katılın, alacağınız belge ile tehlikeli işler kapsamında tütün işleme sürecinde çalışın. 

T.T.İ Tütün İşleme Kursu

Tütün işlemeciliği, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfına giren meslek gruplarından biridir. Bu meslekte çalışmak için gereken belgeyi kazandıran tütün işleme kursu ders içeriği şu iki ana modülden oluşur:

 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Tütün İşleme

Tütün işleme eğitimi;

 • Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
 • Tütünün özellikleri,
 • Tütün tarımında dikkat edilmesi gerekenler,
 • Tütün işleme süreci gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Tütün işleme sertifika programı, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile tütün endüstrisine hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Tütün işleme kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı tütün işleme sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Tütün İşleme Kursu Kazanımları

Tütün işleme kursu, tütün işleme elemanı, tütün işlemeci, tütün işlemeciliği teknikeri gibi unvanlarla çalışmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmak üzere kullanılabilir.

Tütün İşleme Kursuna Kimler Katılabilir?

Tütün işleme kursu, online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes hiçbir ön koşul karşılamak gerekmeden kursa katılabilir. Kursa katılma şartı olmasa da bu belgenin kullanılması için bireylerin sağlık durumunun tehlikeli işler kapsamında çalışmaya uygun olması gerekir. Ayrıca farklı niteliklerin bulunması da beklenebilir. 

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tütün İşleme Kursu 

Tütün işleme kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde düzenlemiş olduğumuz meslek edindirme kurs programıdır. Eğitim programı, sektör paydaşlarının zorunlu kıldığı eğitimlerden biridir. Geniş kapsamlı eğitim modüllerinden oluşan programın müfredatı, alanda deneyimli eğitmenlerce hazırlanmıştır. Müfredat, eğitimle ilgili yönetmelik ve mevzuatların yanı sıra 

 • Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik,
 • Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik,
 • Tütün Üretimi, İşlenmesi, İç ve Dış Ticareti ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

Kurs programıyla amaçlanan mesleki sorumlulukları yerine getirebilmelerini sağlamaktır. Eğitim süreci tamamlandığında kursiyerler, tütün işleme iş ve işlemlerini yürütebilecek donanıma sahip olurlar. 

Online Tütün İşleme Kursu Ne İşe Yarar?

Tütün işleme eğitim programı, meslek kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle mesleki sorumluluklar üzerinde durulur. Ardından meslekle ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece eğitimi tamamlayan bir kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde;

 • Tütün bakımı ve hazırlanması işlemleri,
 • Sigara üretimi ve kalite kontrolü yapabilirler. 

Tütün işleme uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Tütün İşleme Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı tütün işleme sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci, diğer eğitimlerde de geçerli olduğu gibi şu şekilde ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Tütün İşleme Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen tütün işleme sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar, tütün endüstrisinde ve gıda sektöründe (tütün aromalı ürünlerin üretiminde) çalışabilirler. Sertifikalı tütün işleme elemanları, yetkinlikleri doğrultusunda aldıkları sertifika sayesinde akademik araştırma kurumlarında tütün bitkisi ile ilgili konularda araştırmalar yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı