Yapı Malzemelerinin Analizi Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 7 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Yapı Malzemeleriyle İlgili İşleri Yapabilmek İçin Yapı Malzemeleri Analizi Kursuna Katılın!

İnşaat, metalürji, malzeme ve kimya teknolojileri alanında çalışmak istiyorsanız yapı malzemeleri analizi kursuna katılın, sertifikaya sahip olun.

Yapı Malzemelerinin Analizi Kursu

Yapı malzemelerini analiz etme ve bu malzemelerle ilgili diğer işleri yapma yeterliliği kazandıran yapı malzemelerinin analizi kursu eğitim içeriği şöyledir:

 • İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı
 • Yapı Malzemelerinin (Fiziksel / Mekanik / Kimyasal) Analizi

Yapı malzemelerinin analizi eğitimi;

 • İSG açısından hangi önlemleri almak gerektiğini,
 • Yapı malzemelerinin analizi için kullanılan cihazın özelliklerini,
 • Cam malzemelerin kullanımı sırasında oluşan riskleri ve bu risklere karşı alınması gereken önlemleri,
 • Analiz ekipmanlarının temizlik ve bakım sürecini,
 • Elektrikle çalışan cihazların bakım sürecini öğrenmeyi sağlar. 

Kursiyerler, yapı malzemelerinin analizi kursunda öğrendiklerini üniversite onaylı kurs bitirme sertifikası ile destekleyebilirler.

Üniversite Onaylı Sertifika: Yapı malzemelerinin analizi kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Yapı malzemelerinin analizi sertifikası, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sağlık ve güvenlik şartlarına, iş talimat ve yönetmeliklerine uygun olarak çalışmaya olanak tanır. 

Online Yapı Malzemelerinin Analizi Kursu Kazanımları

Yapı malzemelerinin analizi kursu, yapı malzemelerinin fiziksel, mekanik ve kimyasal açıdan nasıl analiz edilmesi gerektiğinin anlatıldığı eğitim programıdır. Programı tamamlayanlar ara eleman olarak şantiye, laboratuvar ve fabrikalarda çalışabilir.  Eğitime katılarak sertifika sahibi olmak kursun en önemli kazanımıdır. 

Yapı Malzemelerinin Analizi Kursuna Kimler Katılabilir?

Yapı malzemelerinin analizi eğitimi online modüllerden oluşan eğitim programıdır. İsteyen herkes eğitime katılma hakkına sahip olabilir. Eğitime katılacak kişilerin sağlık durumunun tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışmaya uygun olması eğitimden sonraki süreç açısından önem taşır. 

Yapı Malzemelerinin Analizi Eğitimi

Yapı malzemelerinin analizi kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işler eğitimleri kategorisinde sunduğumuz online eğitim programıdır. Eğitimde amaç, kursiyerlerin;

 • Yapı malzemelerinden oluşan numuneleri taşıma ve teslim alma,
 • Numune ve çözelti hazırlama,
 • Deney standartlarına göre yapı malzemelerini analiz etme,
 • Analiz ekipman ve cihazlarını kullanma ve temizliğini yapma,
 • Numuneleri uygun koşullarda saklama,
 • Kalan malzemeyi bertaraf etme yeterliliğine sahip olmalarını sağlamaktır.

Eğitimi tamamlayan bireyin yapı inşaat sektöründe analiz sürecinde çalışması mümkündür. 

Online Yapı Malzemelerinin Analizi Kursu Ne İşe Yarar?

Yapı malzemelerinin analizi kursu kapsamında öncelikli olarak 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında temel bilgiler verilir ve iş sağlığı ve güvenliği bakımından risk oluşturan durumlar, alınması gereken önlemler üzerinde durulur. Ardından yapı malzemeleri tanıtılır. Analiz yapmakla sorumlu ara elemanın görev ve sorumlulukları detaylandırılır.

Kurs programı online olarak düzenlenmiştir. Yapı malzemelerinin analizi uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Bu avantajların başında zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkması gelir.

Üniversite Onaylı Yapı Malzemelerinin Analizi Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı yapı malzemelerinin analizi sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Yapı Malzemelerinin Analizi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yapı malzemelerinin analizi sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifika, işe girmede kolaylık sağlar. Sertifikası olanlar, yapı tesislerinde ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde çalışma imkanına sahip olur.

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı