Yaratıcı Yazarlık Kursu

4000 TL 2950 TL
Son 5 Kontenjan
Bu fiyattan son;
00 Saat 00 Dakika 00 Saniye

Yaratıcı Yazarlık Kursuna Katılın, İyi Yazının Önündeki Engelleri Kaldırın!

Yazarlığın püf noktalarını öğrenmek ve yazmaya nereden başlayacağınızı keşfetmek istiyorsanız yaratıcı yazarlık kursuna katılın!

Yaratıcı Yazarlık Kursu

Yaratıcılığı daha iyi ortaya koyma imkânı sunan yaratıcı yazarlık kursu eğitim içeriği şu şekildedir:

 • Yaratıcılığı Geliştirme Yöntemleri
 • Yaratıcılığın Önündeki Engeller
 • Yaratıcı Yazarlık Teknikleri
 • Olgusal Gerçeklik ve Kurmaca Gerçekliği
 • Roman, Öykü ve Senaryoda Karakter Oluşturma
 • Metin, Film, Reklam Çözümlemeleri

Yaratıcı yazarlık eğitimi;

 • İyi bir yazı yazılmasına engel olan unsurlar,
 • Öngörü ve iç görü kazanmak için dikkat edilmesi gerekenler,
 • Amaca uygun metin yapıları,
 • Dramatik metnin temel kavramları,
 • Modern ve postmodern metinlerde kullanılan anlatım teknikleri,
 • Olay örgüsü ve kurgu düzeni kurma gibi konular hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. 

Online yaratıcı yazarlık eğitimi, geniş müfredatı ve kazandırdığı belge ile alana hazırlayan eğitim programı niteliğindedir. 

Üniversite Onaylı Sertifika: Yaratıcı yazarlık kursu online eğitim programının ardından yine online olarak gerçekleştirilen sertifika sınavında en az 45 puan alarak başarılı olan kursiyerler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 

Yaratıcı Yazarlık Kursu Kazanımları

Yaratıcı yazarlık kursu yazarlık niteliklerini geliştirmeyi sağlayan kurs programıdır. Kreatif bir yazar olmak için temel oluşturur. Programın en önemli kazanımı, e-devlete işlenen üniversite onaylı sertifikadır. Sertifika kursiyerlerin sürecin sonunda, yaratıcı yazarlık bilgisinin göstergesi olarak kullanılabilir.

Yaratıcı Yazarlık Kursuna Kimler Katılabilir?

Yaratıcı yazarlık kursu online modüllerden oluşan kurs programıdır. İsteyen herkes kursa katılabilir; fakat sertifika sınavına katılabilmek için en az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek gereklidir.  Kursa katılmak için özel bir koşul olmasa da kursiyerlerin edebiyata ve yazma sanatına ilgisinin olması beklenir. Metin yazarı, içerik editörü, reklam yazarı ve senaryo yazarı unvanına sahip kişilerin yaratıcı yazarlık eğitimi almaları önerilir.

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Yaratıcı yazarlık kursu hem kişisel gelişim hem mesleki gelişim kursu niteliğindedir. Yazarlık atölyesi ve yazarlık eğitimi olarak sunulur. Ebedi metinler ortaya koymak isteyenlerin yanı sıra öğrencilerinin ufkunu genişletmek isteyen öğretmenlere de hitap eden bir eğitimdir. Kursun amacı kursiyerlerin öğrendiklerini pratiğe dökerek çalışmalarına yön verebilmelerini sağlamaktır.

Online Yaratıcı Yazarlık Kursu Ne İşe Yarar?

Yaratıcı yazarlık eğitim programı, kişisel gelişim kursları kapsamında düzenlediğimiz bir programdır. Kurs kapsamında öncelikle yazarlığın temelleri ve iyi bir yazının önündeki engeller üzerinde durulur. Ardından edebi türlerden klasik ve modernist anlatım biçimlerine kadar ilişkili tüm konular detaylandırılır. Böylece kursiyerlerin yaratıcılıklarını kullanarak iyi yazı ortaya çıkarabilmeleri sağlanır.  

Yaratıcı yazarlık uzaktan eğitim programı birçok bakımdan fayda sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği oluşturur. Uzaktan eğitimin en önemli avantajı zaman ve mekân kısıtlamasının ortadan kalkmasıdır. 

Üniversite Onaylı Yaratıcı Yazarlık Sertifikası Nasıl Alınır?

E devlet üzerinden sorgulanabilen ve istihdamı destekleyen sertifika, ilgili alanda eğitim alındığını gösterir. Dolayısıyla üniversite onaylı yaratıcı yazarlık sertifikası almak için öncelikle kurs programına katılmak gereklidir. Sertifikasyon süreci şöyle ilerler:

 • Eğitim programına kayıt işlemi tamamlanır.
 • Öğrenci paneline erişim sağlanır. 
 • Eğitim içerikleri gerekirse tekrarlanarak tamamlanır.
 • Sertifika sınavına katılım sağlanır.
 • Geçerli notu alan ve sınavda başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanır.

Yaratıcı Yazarlık Sertifikası Ne İşe Yarar?

E-devlete işlenen rehber personel sertifikası kurs bitirme belgesi niteliği taşır. Milli Eğitim Kanunu gereğince iş yerleri tarafından kabul edilir. Belgenin istihdamda önemli bir etkisi vardır. Sertifikası olanlar kendi kurmaca metinlerini yazabilirler. Yeterli deneyime sahip olanlar, farklı nitelikleri de karşılamaları durumunda yaratıcı yazarlık dersleri veren eğitim kurumlarında eğitmenlik yapabilirler. 

Eğitime Kayıt Ol

Eğitime Kayıt Ol

Seçtiğiniz eğitimi kredi kartı veya banka havalesi ile hemen satın alabilirsiniz.

Dersleri Tamamla

Dersleri Tamamla

Eğitimleri istediğiniz zaman bilgisayar üzerinden veya akıllı telefon üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Sertifikan E-devlete Yüklensin

Eğitim sonunda e-devlet üzerinden sorgulanabilir gerçek bir sertifikaya sahip olun. Sertifikanız ile özgeçmişinizi güçlendirin, hedeflerinize kolaylıkla ulaşın.

Uzaktan Eğitim Avantajları

Avantajları

 • Eğitim programlarının müfredatı, alanında uzman eğitimciler tarafından çevrimiçi öğrenme modelinde hazırlanmıştır. Eğitim içeriklerine kolayca erişebilirsiniz.
 • Titizlikle hazırlanan online içerikler kolaylıkla anlaşılabilir. Üstelik sınırsız defa tekrarlayarak bilgileri pekiştirme imkânı vardır.
 • Öğrenci panelinde yer alan ve farklı seviyedeki sorulardan oluşan soru havuzundaki sorular üzerinde çalışarak bilgilerin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğitim programlarına ister peşin, isterseniz kredi kartına taksitle (tüm kredi kartları) kolay ve güvenli şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğitim sonunda düzenlenen sertifika sınavına üç defa girebilir, başarılı olduğunuzda sertifikanızı QR kod veya sertifika numarası ile e-devlette sorgulayabilirsiniz.

Bu Kategorideki Popüler Eğitimler

Whatsapp Hattı